فایده کرونا کنار دنیای فناوری | کارمندان توییتر «بخاطر ابد» دورکار شدند

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین، یکی از سخنگویان توییتر روز سه شنبه از ارسال ایمیلی به تمام کارکنان شریک خبر داد که به آنها اجازه می دهد پس از پایان یافتن دوران شیوع کرونا هم همچنان در ساختمان بمانند و وظایف و مسئولیت هایشان را از راه دور ایفا بدهند. توییتر از نخستین شرکت هایی وجود که با پیدا شدن بیماری کووید-19 کارکنانش را دورکار کرد و حالا به نظر نمی رسد در پس دادن کارمندان به محل فرمان هم قطب باشد.

پهلو مبنا آنچه در بیانیه توییتر آمده، چند ماه گذشته آشکارا به همگان نشان داد می توان از راه دور هم حکم کرد. تاکید بر تمرکززدایی و کنف از پراکندگی نیروی فقره با توانایی امر کردن از هر خال از انفراد های منحصر به فرد توییتر در عهد مسری کرونا وجود و زمان حال مدیران شرکت تصمیم اندوهناک اند طولانی کسانی که می توانند از مسکن وظایف خویشتن را بوسیله سرانجام برسانند، همچنان تا هر زمان که دوست دارند بوسیله دورکاری امتداد بدهند.

انگیزش به دورکاری از دوم ماه مارس بین کارمندان توییتر آغاز و این روند از 11 مارس اجباری شد. کارمندانی که همچنان کار کردن از راه دور را ترجیح می دهند، می توانند به همان رویه پیشین کار را پیش ببرند و کسانی که دوست دارند قرین عهد پیش از عالمگیر کرونا بوسیله محل کار بروند، مشت کم باید تا ماه سپتامبر منتظر بمانند.

دیگر شرکت های بزرگ دنیای فناوری هم بسان توییتر گونه دورکاری را پیش محزون اند. گوگل و فیس بوک اخبار کردند دورکاری دست اندک تا سال آینده میلادی امتداد می یابد و آمازون سیاست دورکاری کارمندانش را تا اوایل اکتبر 2020 تمدید کرد. دفتر مرکزی توییتر درون سان فرانسیسکو راحتی دارد که 1974 مورد مریض مبتلا به کرونا در آن شناسایی شده اند.

جک دورسی 43 ساله و مدیر عامل توییتر حدود چهار میلیارد دلار ثروت انحصاری دارد. او چند هفته پیش یک میلیارد دلار از دارایی خود را به مبارزه با ویروس کرونا، یافتن واکسن و داروی آن و حمایت از قربانیان کووید-19 ویژه انصاف.