فناوری شارژ 125 وات اوپو آثار مخربی روی باتری می گذارد؟

اوپو همان طور که پیش تر با ترویج بیانیه ای رسمی اعلام کرده بود، روز گذشته فناوری شارژ سریع ۱۲۵ وات را معرفی کردن کرد. این شرکت که پیش خیس سابقه ی عرضه ی گوشی هایی با پشتیبانی از فناوری شارژ ۶۵ وات را دارد، این وعده پا را فراتر گذاشته و در شالوده ی شارژ سریع گوشی های هوشمند رکورد تازه ای به نام خود ثبت کرده است. آن طور که شرکت چینی می گوید، فناوری موردبحث می تواند باتری ۴٬۰۰۰ میلی آمپرساعتی را داخل عزت ۲۰ دقیقه شارژ بطی ء. اوپو شب گذشته از فناوری شارژ بی سیم ۶۵ وات AirVOOC نیز پرده برداری کرد.

فناوری ۱۲۵ وات فلش شارژ اوپو (Oppo Flash Charge) برای زمان هایی که تعجیل دارید و می خواهید باتری گوشی خود را به سرعت شارژ کنید، بیش مناسب خواهد بود. بااین حال همین فناوری می تواند در بلندمدت آثار منفی متعددی روی عمر باتری بگذارد. باتری های لیتیوم یونی بوسیله مرور زمان ازلحاظ شیمیایی پیر می شوند. سرعت پیر شدن این باتری ها با نحوه ی شارژ آن ها ارتباطات تنگاتنگی دارد.

اوپو در بیانیه ی مربوط به شناساندن فناوری فلش شارژ اخبار کرد ظرفیت باتری ۴٬۰۰۰ میلی آمپرساعتی جدید بوسیله هنگام استفاده از فناوری ۱۲۵ وات پس از ۸۰۰ کود مملو و دفع شدن، روی ۸۰ درصد حفظ می شود. این یعنی اگر هر روز باتری گوشی تان خالی شود، این باتری پس از گذر اندکی بیشتر از دوسال یک پنجم از ظرفیت نخستین ی خود را از مشت می دهد. چنانچه در اختتام هر روز کمی از شارژ باتری باقی مانده باشد، ازلحاظ تئوری از دست عدول کردن یک پنجم حجم مقدماتی دیرتر صورت می دهد.

با همه ی این ها همچنان پس از اغماض دو سال، تغییرات را درک خواهید کرد. بدیهی است کاربرانی که استعمال ی ریختگی از گوشی دارند، دیرتر به اختتام چرخه ی ۸۰۰ بار شارژ و تخلیه ی شارژ باتری می رسند. کمال مطلوب از بیان این مطالب، تنها یک چیز است که نمی نبوغ آن را نادیده گرفت: فناوری شارژ ۱۲۵ وات اوپو سریع تیز از آنچه که پیش تر دیده ایم باعث تخریب باتری گوشی های هوشمند می شود.

از صبر علنی سرعت تخریب باتری های لیتیوم یونی با شارژ ۱۲۵ وات به شکل درخورتوجهی بیشتر از دیگر فناوری هایی است که امروزه داخل راسته می بینیم. اوپو پیش نم اعلام کرده وجود فناوری شارژ ۶۵ وات به کاررفته در برخی گوشی هایش پس از رسیدن به حرکت دورانی ی ۸۰۰ بار شارژ و دفع ی شارژ، باعث کاهش ظرفیت اولیه ی باتری به تقریبا ۹۱ درصد می شود. این، عددی بزرگ است و باید حتما آن را مدنظر قرار داد؛ بااین حال داخل طول عمر مفید پیش بینی شده برای گوشی، نمی تواند تأثیر بسیار زیادی روی تجربه ی کاربری بگذارد. 

این اتفاق تو نگاه مبدا چندان تعجب برانگیز به دید نمی رسد. شارژ باتری با غلبه پشته باعث ابداع فشار بیشتر بوسیله آن می شود. اوپو برای جلوگیری از خرابکاری زننده باتری جدید خود مجبور بوده نحوه ی طراحی آن را مشت خوش تحول کند و باتری باکیفیت لطافت بسازد. بوسیله لطف تغییراتِ اعمال شده، این باتری توانایی مدیریت کردن شدت جریان ۱۲٫۵ آمپرِ شارژر ۱۲۵ وات را دارد. اوپو اعتقاد دارد که فناوری های شارژ فعلی نمی توانند عملکردی بهتر از آنچه تاکنون دیده ایم از خویشتن نشان دهند و بنابراین لازم حیات تغییراتی درخورتوجه داخل فناوری شارژ کندرو انجام بگیرد.مقاله ی مرتبط:فناوری شارژ 125 وات اوپو معرفی شد

فلش شارژ ، تنها فناوری شارژ نوک تیز جدید حلق. اوپو روز گذشته درکنار فناوری فلش شارژ، دو شارژر جمع و جور جدید نیز با استعداد ۵۰ و ۱۱۰ وات رونمایی کرد که به معادل ی فناوری ۱۲۵ وات، باتری شما را متأثر نمی کنند. در رویت داشته باشید اعداد یادشده ازسوی اوپو درمورد مدت زمان شارژ باتری عزب برای گوشی هایی صدق می کند که با فناوری جدید سازگار باشند. شارژ دستگاه های دیگر تا اینکه با شارژر ۱۲۵ وات نیز بیشتر کشش خواهد کشید. 

ناگفته نماند اوپو عزب شرکتی نیست که به مصرف از فناوری ۱۲۵ وات روی می آورد. ریلمی، زیرشاخه ی اوپو نیز منظور دارد از همین فناوری با نامی جدید مصرف کند. ازطرفی زیرشاخه های ویوو با معروفیت آیکو همچنین بوسیله تازگی فناوری شارژ ۱۲۰ وات معرفی کرده است که باتری ۴٬۰۰۰ میلی آمپرساعتی را در مدت زمان ۱۵ دقیقه شارژ می کند. ویوو و اوپو تحت مالکیت BBK Electronics هستند و بوسیله همین دلیل گمان می دهیم شباهت های زیادی در بین فناوری های شارژ سریع آن ها وجود داشته باشد. 

شما کاربران زومیت چه دیدگاهی در این شالوده دارید؟بیشتر بخوانید:شارژر ۹۰ وات لنوو لیجن باتری گوشی را در نصف ساعت شارژ می کند۱۰ ویژگی کاربردی One UI 2 در گلکسی اس 20مشخصات اوپو K7 فاش شد؛ پشتیبانی از فناوری 5Gگلکسی فولد 2 در تصویری تار با رنگ مسی محسوس شدکاربران از جداشدن سرتیز پشتی پیکسل 4 ایکس ال در پی بادکردن باتری شناسایی می دهند