اپل به کاربران آمریکایی آسیب دیده از Batterygate خسارت صیقلی می کند

پرونده ی Batterygate مدتی پیش بخاطر اپل دردسرساز شد. بعضی از کاربران آیفون های باستانی گزارش کرده بودند که پس از مدتی، سرعت عملکرد گوشی هوشمند آن ها با کاهش روبه رو می شده است. این گزارش ها تا آنجا پیش رفت که اپل بوسیله کاهش عمدی سرعت گوشی ها اظهار کرد و جریمه های متعددی را هم متحمل شد. اینک کاربران می توانند از شرکت تقاضای غرامت کنند، هرچند خرج ی متناسب توجهی دریافت نخواهند کرد.

شهروندان آمریکایی می توانند با شکایت از اپل به خاطر کاهش سرعت عملکرد آیفون قدیمی، تا ۲۵ دلار کفاره دریافت کنند. بخاطر دریافت این غرامت، کاربر باید مالک گوشی آیفون ۶، آیفون 6s، آیفون SE سال ۲۰۱۶ خواه آیفون ۷ باشد که تا پیش از ۲۱ دسامبر ۲۰۱۸ مجهز به iOS 10.2.1 (بخاطر گوشی های ۶ و 6s) یا iOS 11.2 (بخاطر گوشی های ۷) بوده است. کاربران تا تاریخچه ۶ اکتبر فرصت دارند تا شکایت خود را به صورت آنلاین خواه مجله به اپل ارسال کنند.

غرامتی که اپل به کاربران خسارت دیده صیقلی می کند، از خرج ی ۲۹ دلاری برای تعویض باتری آیفون (پس از تخفیف فوری) بیشتر است. به علاوه، هزینه ی تعمیر آیفون عاری تخفیف، ۷۹ دلار گزارش می شود. البته چنین مواردی اغلب در غرامت های حاصل از بایگانی های حقوقی دیده می شود و در اکثر مواقع، غرامت پرداختی هزینه های مشتری را به صورت کامل پوشش نمی دهد. بوسیله هرحال کاربرانی که تاکنون اقدام بوسیله تعویض باتری های خود کرده اند، دچار خسارت مالی شده اند.مقاله های مرتبط:کنترل سرعت آیفون چیست و چرا اتفاق می افتد؟اپل بوسیله دلیل کندکردن آیفون های قدیمی، با جریمه ۲۵ میلیون یورویی دولت فرانسه مواجه شد

رفتار اپل بخاطر صیقلی خسارت به کاربران، به عنوان نقطه ی انتهایی یک شعر طولانی تفسیر می شود. شکایت از کوپرتینویی ها درون دسامبر سال ۲۰۱۷ به روند افتاد. بسیاری از کاربران در آن زمان تقاضا کردند که اپل، عملکرد پردازنده ی آیفون را پس از کاهش ظرفیت باتری به میزانی مشخص، کاهش می دهد. این قابلیت که تو iOS 10.2.1 عرضه شده بود، با هدف اضافه عمر آیفون و جلوگیری از تسکین شدن ناگهانی پیاده سازی می شد. ازطرفی لیس فروزان سازی اپل در خصوص قابلیت متاخر باعث شد تا کاربران اتهام اختلال عمدی به اپل بزنند و نگران کارکرد گوشی های خود بشوند.

اپل در نفوذ به مشکلات پیش آمده، دو اقدام ادا رحم. آن ها برای مدتی تعویض باتری ها را با تخفیف انجام می دادند و همچنین تو iOS 11.3 قدری از مشکلات را رفع کردند. به روزرسانی جدید، توان کاهش عملکرد پردازنده را حذف و مقدر شدن جدیدی برای نمایش اشتی باتری به کاربر نمایش کرد. کاربران نیز می توانند نبوغ را حتی پس از آرام شدن ناگهانی آیفون، غیرفعال کنند.

درنهایت مشکلی که برای کاربران آیفون پیش آمد، اکنون در مرحله ی نهایی با پرداخت ۲۵ دلار کفاره به کاربران آمریکایی کامل می شود. چالش های پیش آمده، درون مجموع باعث شدند تا تجربه ی کاربران آیفون هم بهتر شود و شرکت، گزینه های شفاف تری برای مدیریت گوشی هوشمند بوسیله آن ها عرضه بطی ء.زومیت را تو شبکه های اجتماعی قفا کنید:اینستاگرام توییتر یوتیوب تلگرامبیشتر بخوانید:ریلمی فردا فناوری شارژ زننده ۱۲۵ وات خود را معرفی می کندشیائومی احتمالا ماه آینده شارژ سیمی ۱۰۰ وات معرفی می کندرونمایی رسمی از طراحی وان پلاس نورد در ویدئویی جدیدتیزر لنوو لیجن جلوه گر شد؛ نمایشگر ۱۴۴ هرتز و شارژ سریع ۹۰ واتاوپو A12s با نمایشگر ۶٫۲ اینچ و دوربین دوگانه رونمایی شد