لبالب دانلودترین اپلیکیشن های دنیا را بشناسید

به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از ایسنا، آمار و گزارش های منتشر شده در وبسایت gsmarena علامت می دهد که اپلیکیشن ویدئو پایه تیک مو که در یکی دو سال اخیر محبوبیت فراوانی در کشورهای مختلف پیدا کرده است،  توانسته دید و توجه کاربران هر دو پلتفرم گوشی های اندرویدی و آی او اس را درون ۳ ماهه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی به سمت و لفظ خود طلبیدن کند و با سبقت از تمامی اپلیکیشن های فیسبوکی همانند پیام رسان واتس آپ، شبکه اجتماعی فیسبوک و اینستاگرام و نیز پیام رسان فیسبوک مسنجر توانسته رتبه نخست سیاهه رده بندی اپلیکیشن های محبوب با بیشترین میزان دانلود را در جهان به نام خود به ثبت برساند.

موافق این رده بندی واتس اپ با یک پله صعود در رتبه دوم، شبکه اجتماعی فیسبوک با یک پله سقوط در رتبه سوم، اینستاگرام با یک پله ترفیع تو رتبه چهارم و پیام رسان فیسبوک مسنجر نیز با یک پله نزول داخل رتبه پنجم این جو صبر پژمان اند.

اپلیکیشن های لایکی (Likee)،  اسنپ چت، شر ایت (ShareIt)،  نتفلیکس و اسپاتیفای نیز بوسیله ترتیب در ایستگاه های ششم تا دهم این فهرست رده بندی قرار پژمرده اند.

با عالمگیر گسترده ویروس خطرناک و مرگبار کرونا یا بیماری کووید-۱۹، بسیاری از کشورهای مختلف گیتی با وضع و اعمال قوانین و مقررات جدیدی، فردی های سخت گیرانه ای برای تردد و رفت و آمد شهروندان تو سطح شهرها و کشورها عمل کردند و وزارت بهداشت و نهادهای درمانی از تمامی شهروندان درون کشورهای جهان درخواست کرده اند که به هیچ نشانی از منزل خود بیرون نشوند و حتی کار و فعالیت های شغلی خود را نیز به صورت دورکاری از طریق رایانه های شخصی و از منزل خویشتن عمل دهند.  

با تعطیلی مدارس و دانشگاهها، کفش و سینما و کنسرت و تمامی اماکن عمومی در شهرهای مختلف جهان، بدیهی است که سرگرمی افرادی که مجبورند برای مدت طولانی تو منزل بمانند، اینترنت و اپلیکیشن و پروگرام های آنلاینی است که می توانند با بهره مندی و استفاده از آن پهلو روی گوشی هوشمند، رایانه و تلویزیون، اوقات فراغت خود را در مدت زمان بلندی بحران گسترش ویروس کرونا سپری کنند.   همین حکم انگیزه افزایش ناگهانی دانلود و استفاده از اپلیکیشن های موبایلی در هر دو پلتفرم گوگل پلی استور و اپ استور اپل شده است.