دوربین فیلتر اثر جزیی وان پلاس 8 پرو می تواند ظهر برخی اجسام را ببیند

وان پلاس ۸ پرو جدیدترین گوشی درفش دار چینی ها است که شیرهدار افزاری توانمند دارد و داخل پنل پشتی از مجموعه دوربین چهارگانه کاربرد می نرم. یکی از دوربین های بوسیله کاررفته در این گوشی وان پلاس حسگری ۵ مگاپیکسلی دارد و به منظور فیلتر ته رنگ ها به امر می رود. این دوربین از فناوری فوکوس خودکار نمره فاز (PDAF) و فوکوس خودکار لیزری بهره مند است.

به نظر می رسد دوربین فیتلر رنگ وان پلاس ۸ پرو این توانایی را دارد که در نقشپرتوهای ایکس پدیدار شود. این ویژگی کاملا قرین به پرتوهای ایکس نیست، ولی فداکار امکانات آن را در دسترس فراغت می دهد. وان پلاس ۸ پرو به لطف دوربین فیلتر رنگ و حسگرهای فرو سرخ می تواند محتویات درون فدایی از مواد مشکی فام را مشاهده کند.

دوربین فیلتر طعم جزیی وان پلاس ۸ پرو توانایی نظر محتویات تمامی اشیاء را ندارد و به رخ گاه و بی گاه کار می بطی ء. این دوربین تنها می تواند محتویات متعاقب مواد پلاستیکی مشکی زیاد مخلوق را مشاهده کند؛ موادی پلاستیکی که باریکی آن ها بوسیله حدی می رسد که در حالت عادی فداکار از پرتوهای نور از تو آن ها عبور می کنند. دوربین فیلتر اثر جزیی وان پلاس ۸ پرو می تواند درون فدایی لباس ها را نیز ببیند.

ویدئوی زیر که توسط ماخذ گسکین منتشر شده است، نحوه ی عملکرد دوربین فیلتر رنگ وان پلاس ۸ پرو را به شمایل می کشد:

نخستین کود بن گسکین اطلاع دادن کرد که دوربین گوشی متاخر وان پلاس چنین قابلیتی دارد. از آن زمان تاکنون افراد اضافی به مصرف از آن پرداخته اند و ویدئوهای متنوعی را داخل فضای مجازی منتشر کرده اند. بوسیله تری یکی از کانال های نامدار یوتیوب با نام آنباکس تراپی (Unbox Therapy) ویدئویی جدید منتشر کرده و به شکلی مفصل به دوربین فیلتر رنگ وان پلاس ۸ پرو پرداخته است. در ویدئوی آنباکس تراپی ازطریق دوربین وان پلاس ۸ پرو محتویات داخل اپلTV، یکی از کنترلرهای کنسول ورزش نینتندو سوئیچ و حتی یک تی شرت نازک مشکی دیده می شوند.

نحوه ی عملکرد دوربین فیلتر رنگ برای دستیابی به قابلیتی شبیه به پرتوهای ایکس چگونه است؟ وان پلاس تو حال مهیا غرض پژمرده نسبت به این گزارش ها واکنشی نشان ندهد؛ در حال فراهم پیدا نیست که وان پلاس این قابلیت را از نیت درون دوربین صبر داده یا خیر؛ ولی بوسیله نظر می رسد که قابلیت موردبحث از حسگرهای فرو قرمز گوشی استفاده می بطی ء. این حسگرهای فرو قزل می توانند نوع خاصی از تابش را که ازطریق چشم غیرمسلح مردم قابلیت رؤیت نیست، نمره دهند.

نمایی از دوربین فیلتر رنگ وان پلاس ۸ پرو

داخل طیف الکترومغناطیسی پرتوهای فرو سرخ دقیقا در بالای نور مرئی جای می گیرند و گاهی اوقات از آن ها با صیت «الو گرمایی» یاد می شود؛ مربوط به ازطریق گرما می توانیم اثرات شاگرد از الو پرتوهای فرو سرخ را درک کنیم. دنیای ما غرق درون پرتوهای فرو سرخ است؛ بااین حال چون نمی توانیم با چشم غیرمسلح پرتوهای فرو سرخ را ببینیم، چندان بوسیله آن ها اهمیت نمی دهیم و درموردشان فکر نمی کنیم. تقریبا نیمی از انرژی که از سوی خورشید بوسیله اکراه ی زمین می رسد ازطریق پرتوهای فرو قزل شهود می شود. 

برخی برگ ویژه می توانند شورعشق فرو سرخ را ثبت کنند که از بین آن ها می توانیم بوسیله عینک های دید در شب و دوربین های گرمایی اشاره کنیم. مصرف از عینک های دیدن در شب و دوربین های گرمایی به شما امکان می دهد که محتویات در برخی اشیاء را ببینید؛ چون پرتوهای فرو سرخ می توانند از درون این مواد خاص عبور کنند.

برای اینکه چشم ما اقتدار رویت اشیاء را داشته باشد، باید تلالو بازتابیده شده از آن ها به چشم برسد. نور مرئی توانایی عبور از داخل برخی مواد را ندارد. درنتیجه وقتی فردی در ظهر دیوار قرار گرفته و پرتو بازتابیده شده از او به چشم نمی رسد، ما نمی توانیم او را ببینیم. بااین حال همان طور که رمز کردیم پرتوهای فرو سرخ از در برخی مواد می گذرند. ازطریق تجهیزاتی ویژه همانند دوربین های گرمایی پرتوهای فرو قرمز بازتابیده شده به چشم می رسند و امکان رویت اشیاء حاضر می شود. آتش نشانان بوسیله نعوظ معمول تو خانه هایی که آتش محزون اند برای نظر محیطِ لبالب از دود، از دوربین های فرو سرخ بهره می گیرند.

طی چند سال اخیر گوشی های هوشمند پیشرفتی درخورتوجه به خود دیده اند و به قابلیت هایی متاخر حاضر شده اند. امروزه در گوشی ها همچنین حسگرهای فرو سرخ وجود دارند. به نظر می رسد هرچه گستردگی استفاده از حسگرهای فرو سرخ داخل گوشی ها بیشتر می شود می توان از آن ها برای اهدافی نظیر نظر اشیاء درون برخی محفظه ها بهره گرفت.

وان پلاس ۸ پرو نخستین دستگاهی تراشیدن که از پس ادا چنین مفید برمی آید. دوربین TrueDepth به کاررفته داخل آیفون های جدید اپل با استفاده از حسگر فرو سرخ چهره ی شما را اسکن می کند تا فناوری فیس ID دقتی زیاد ارتفاع داشته باشد. از لحاظ تئوری می توان از این دوربین ها نیز بخاطر دید اشیاء دنبال برخی مواد روزی گرفت؛ البته اپل بوسیله صورت پیش تخیل این امکان را فراهم نکرده است. مدتی پیش یکی از توسعه دهندگان با اشتهار گلیرمه رمبوموفق به تولید اپلیکیشنی شد که امکان دیدن محتویات پشت برخی مواد را ازطریق دوربین ترودپت فراهم می کرد. بااین حال بخاطر انجام این کار ازطریق راهکار گلیرمه رمبو باید از آیفونی جیل برک شده استعمال می کردید. 

سؤالی که مطرح می شود این است که رسانه ای شدن توان خاص ی دوربین فیلتر طعم جزیی وان پلاس ۸ پرو می تواند همکاری وان پلاس را دستخوش دردسر درنگ یا خیر؛ به خصوص با درنظرگرفتن اینکه دوربین موردبحث می تواند درون برخی شکل های نازک را نیز ببیند و حریم خصوصی را نقض کند. داخل ویدئوی کانال آنباکس تراپی می بینیم که دوربین فیلتر رنگ وان پلاس ۸ پرو توانایی مشاهده ی داخل برخی لباس ها را نیز دارد، البته به شکلی بسیار محدود.یکی از کاربران شبکه ی اجتماعی ردیت نیز این موضوع را تأیید کرده است. 

با درنظرگرفتن میزان اکید وجود داشتن این بغرنج ظن می دهیم وان پلاس بخواهد بوسیله زودی ازطریق بوسیله روزرسانی نرم افزاری عملکرد دوربین فیلتر رنگ گوشی جدیدش را محدود کند . پیش نمدار در دهه ی ۱۹۹۰ میلادی اتفاقی مشابه برای سونی رخ داد؛ در آن زمان سونی دوربینی فیلم برداری ساخته وجود که از حالت دید درون شب پشتیبانی می کرد و می شد ازطریق آن درون لباس ها را نیز دید. سونی درنهایت مجبور شد دوربین های یادشده را جلب کند. بیشتر بخوانید:ایربادهای کاملا بی سیم وان پلاس تیرماه شناساندن خواهد شدiFixit ازطریق پرتو ایکس مجیک کیبورد آیپد پرو 2020 را بررسی کردOxygenOS وان پلاس در آینده میزبان قابلیت ضبط تماس می شودبهترین گوشی از ۷ میلیون تومان به بالاوان پلاس بخاطر تمرکز کنار بازارهای سودده مشت بوسیله تعدیل گسترده نیرو در نمایندگی های اروپایی خود می زند