سودا گوشی های هواوی فاقد سرویس گوگل با فرم آشنایی با فردی های گوشی

ماه مه سال گذشته، ایالات متحده هواوی را در سیاهه سیاه خود صبر رحم. بدین ترتیب هیچ یک از شرکت های آ مریکایی حق انبازی با هواوی را نداشتند و این اتفاق عمه ی آغازی برای دردسرهای باهم اتحاد کردن چینی بود. کسب وکار گوشی های هوشمند هواوی که با به خشکی امدن زدن اپل، رله دوم میدان موبایلرا در اصالت داشت و تهدیدی بخاطر سامسونگ نیز به حساب می آمد، به موجب تحریم های آمریکا دیگر نمی توانست از سرویس های گوگل تو محصولاتش کاربرد کند؛ فرض گوشی اندروید بدون پلی استور، یوتیوب، گوگل مپ و جیمیل بسیار دشوار می نماید.

هواوی برای پیش گیری از مجادله پیش آمده، HMS یا «سرویس های موبایل هواوی» را به عنوان جایگزینی برای سرو های گوگل معرفی کردن کرد؛ پلتفرمی که حساب کاربری Huawei ID، سرویس ابری هواوی، معاون دیجیتال هواوی، ابزارهای استریم موسیقی و ویدئو، مرورگر هواوی و فروشگاه اپلیکیشن AppGallery را دربرمی گیرد و مطابق وهله ی هواوی استراحت است تمام نیازهای کاربران و ترقی دهندگان را مرتفع سازد. تو حال حاضر واقعیت با آنچه چینی ها وعده داده بودند، بور دارد، فروشگاه AppGallery بسیاری از اپلیکیشن ها و ورزش های محبوب اندروید را ارائه نمی دهد و توسعه دهندگان از کیت های توسعه ی هواوی استقبال چندانی نکرده اند.

براساس وارسی های زومیت، فروشگاه AppGallery در دسترس کاربران ایرانی نبود، ولی از اسفندماه این مشکل مرتفع شده و در دسترس کاربران ایرانی نیز قرار پژمرده است و تعدادی از اپلیکیشن های محبوب و پرکاربرد داخلی نیز براثر فقدان سرویس های گوگل، یا روی گوشی های متاخر گروه هواوی (شامل محصولات هواوی و آنر) نصب نمی شوند یا عملکرد صحیحی روی آن ها ندارند. هواوی کود داده که با مشارکت ترقی دهنده اپلیکیشن های پرکاربرد تویی مسائل مربوط به اجرای اپلیکیشن های اهل تو HMS را مرتفع کند و شاید در روزهای آینده این مساله حل شود. 

مشاهدات میدانی زومیت علامت می دهد که هواوی در زمان فروش گوشی های هوشمند خود، برگه ای با عنوان «فرم آشنایی با ویژگی های گوشی» را نیز به امضای خریدار می رساند. درون این برگه بخش کوچکی به نبود سرویس های گوگل تو گوشی و از کار افتادن مشتری مبنی به خشکی امدن معارفه رسانی فروشنده به وی اشاره دارد.

فدایی از مشتریان توضیحات کاملی از جانب فروشندگان هواوی دریافت می کنند و درک درستی از HMS ظاهر می کنند اما در تعدادی موارد همچنین داده ها ارائه شده توسط فروشندگان کافی نبوده و مشتری دریافتن درستی از HMS و نبود سرو های گوگل ندارد و پس از فروش و آغاز استفاده، با عملکرد عیبناک گوشی و عدم امکان انتصاب برخی اپلیکیشن های ضروری محسوس شوند. تا اینکه بند یاد شده داخل اصلاح نامه همچنین توضیحات شفافی ارایه نداده است و عزب به تذکر جمله ی «آیا اطلاع رسانی راجع به نصب نبودن برنامه های گوگل صورت پژمان است؟» بسنده کرده است در حالی که عدم پشتیبانی از سرویس های گوگل امکان نصب فدایی از اپلیکیشن های ضروری کاربران ایرانی را همچنین سلب می کند.

اگرچه دریافت تعهد از کاربر، مسئولیت فقدان سرو های گوگل را از هواوی سلب می کند؛ ولی نباید فراموش کرد که تعداد اضافی از خریداران، از پیامد ها و دردسرهای نبودِ این سرویس ها، اطلاعی ندارند و از دانش متخصص کافی برای ضربان وجو و کشف کردن راهکارهای دور زدن تحریم هواوی و گمارش کلکسیون ی GMS همچنین برخوردار نیستند.

هنگام معاینه زومیت از گوشی آنر 9X پرو که آن هم از HMS یکروز می برد، تو حال حاضر با فقدان سرویس های گوگل، وضعیت گمارش و استعمال از اپلیکیشن های به صورت زیر خواهد وجود:نام نرم ادوات خواه بازیاجرا روی آنر ۹ ایکس پرونام نرم افزار خواه بازیاجرا روی آنر ۹ ایکس پروگوگل مپاجرا شدشیپوراجرا همراه با مطلب خطاجیمیلاجرا بدون امکان مصرف از سرو جیمیلآچارهاجرا شدگوگل کروماجرا شداستادکاراجرا شدیوتیوباجرا نشدهمراه مناجرا شدگوگل کیپاجرا نشدایرانسل مناجرا شدتوئیتراجرا شدسینماتیکتاجرا شداینستاگراماجرا شدآپاجرا شدواتساپاجرا شدتومناجرا شدتلگراماجرا شدفون پیاجرا شدترلواجرا همراه با پیغام خطاهمراه کارتاجرا نشدمایکروسافت تیمزاجرا همراه با پیغام خطاهمراه بام ملیاجرا شدویزاجرا شدهمراه بانک سپهاجرا شدنشاناجرا شدنوردوی پی اناجرا شدبلداجرا شدلست پساجرا شدتپسیاجرا نشدشیر-ایتاجرا شداسنپاجرا نشداسپاتیفایاجرا شداسنپ مارکتاجرا همراه با پیغام خطاآپاراتاجرا شددیجی کالااجرا شدخلافیاجرا شدکافه بازاراجرا شدآسفالت ۹ و ۸فقط نسخه ی ۸ انجام شددیواراجرا شدCall of Dutyبا گرافیک و ارزش فریم Very High عمل شد

دیدگاه شما کاربر برتر زومیت در این باره چیست؟ بیشتر بخوانید:زوم اپ؛ اصطلاح بیاموز، اپلیکیشن آموزش اصطلاح انگلیسیآنر ایکس 10 از نمایشگری با مقدار نوسازی ۹۰ هرتزی مصرف می کندسامسونگ و هواوی بازار گوشی های هوشمند سازگار با 5G را تصاحب کرده اندزبان برنامه نویسی پایتون برای دخول بوسیله دنیای موبایل آماده می شوداندروید باکس چیست و چه کاربردهایی دارد