قدیمی ترین ورزشگاه های گیتی تصاویر

به گزارش ایسنا، فداکار از زورخانه ها نماد یک دهات یا یک ملک هستند. قدیمی بودن خواه وقار این استادیوم ها چنین ویژگی بوسیله آنها داده است. سایت آس در یک گزارش قدیمی ترین زورخانه های کشورهایی که پیاده روی در آنجا ریشه دارد را معرفی کرده است.

برامال لین قدیمی ترین استادیوم درون انگلیس و گیتی و در شفیلد واقع شده است. برامال لین در سی ام آوریل ۱۸۸۵ افتتاح شد (۱۶۵ سال قدمت). ابتدا این ورزشگاه مخصوص حیات اما اینک متعلق بوسیله باشگاه شفیلد یونایتد است.

ریسکورس گروند که در ولز است درون سال ۱۸۷۲ بخاطر تیم این قصبه یعنی رکسهام ساخته شد.

جورجیوس کارایسکاسیس تو پیرئاس یونان واقع است. درهای این ورزشگاه بخاطر مقدماتی بار تو سال ۱۸۹۵ باز شد. این استادیوم میزبان المپیک ۱۹۸۶ آتن وجود. اینک به کانون المپیاکوس تعلق دارد.

استادیوم گرن پارکه سنترال در مونته ویدئو اروگوئه فراغت دارد و سمبل این کشور محسوب می شود. درهای این ورزشگاه بیست و پنجم می ۱۹۰۰ باز شد. آنجا خانه تیم ناسیونال است.

کارلیسل گروند در ویکلو ایرلند واقع است. این زورخانه که قدیمی ترین استادیوم این کشور بوسیله حساب می آید تو سال ۱۸۶۲ افتتاح شد.

همدن پارک تو شهر گلاسکو اسکاتلند راحتی دارد. این ورزشگاه در سال ۱۹۰۳ درهایش را باز کرد و بوسیله کوئینز پارک رنجرز، قدیمی ترین تیم فوتبال این ملک تعلق دارد.

پارک دِ پرنس تو پاریس پایتخت فرانسه است. این ورزشگاه درون هجدهم جولای ۱۸۹۷ گشادن شد و از سال ۱۹۷۴ برای پاری سن ژرمن شد.

ورزشگاه مولینون تو شهر خیخون اسپانیا صبر دارد. درهایش در سال ۱۹۰۸ به روی هواداران باز شد. این زورخانه به شهردار خیخون تعلق دارد و خانه آویشن اسپورتینگ است.

لوئیجی فراریسدر شهر جنوا ایتالیا واقع است. این استادیوم در بیست و دوم ژانویه سال ۱۹۱۱ باز کردن شد. تیم های جنوا و سامپدوریا در این ورزشگاه بازی می کنند.

گاتزی اشتادیون اوف دِر والداو که در شهر اشتوتگارت قرار دارد در هجدهم ژوئن ۱۹۰۵ افتتاح شد و بناء اشتوتگارت است.

استادیو دِ سائو لوییز در شهر فارو پرتغال است و تو می ۱۹۲۳ درهایش باز شد. اسپورتینگ فارنزه در این ورزشگاه بازی می یواش.

فان دونگه و دِ رو اشتادیون که تا سال ۲۰۱۷ به زورخانه ووداشتاین معروف بود تو روتردام هلند واقع است. این استادیوم بیست و سوم جولای تو سال ۱۹۰۲ باز کردن شد. اینجا ساختمانی آویشن اکسلیور روتردام است.

ورزشگاه آرکیتکتو ریکاردو اچوری تو خیابان کوچک کاباییتو بوینس آیرس آرژانتین صبر دارد. این استادیوم درون دوم ژانویه ۱۹۰۵ درهایش باز شد و بوسیله تیم فرو کاریل اوئسته دلبستگی دارد.

خواکیم آمه ریکو گیمارش تو ده کوریتیبا برزیل صبر دارد. این ورزشگاه در سال ۱۹۱۴ باز کردن شد. آویشن اتلتیکو پاراننزه درون این استادیوم بازی می کند.

استادیوم سکوم درون اوریسابا مکزیک واقع است. درهایش را در سال ۱۸۹۹ باز کرد اما از سال ۱۹۰۰ به نشانی ورزشگاه فوتبال مورد کاربرد راحتی گرفت. تیم اوریسابا در این ورزشگاه بازی می درنگ.

ارناندو آسکاراته مارتینسدر بطرف خانه بوگا کلمبیاست. این ورزشگاه که در نوزدهم نوامبر سال ۱۹۱۵ گشادن شد به بوگا خاص دارد و تیم های این بطرف خانه در آن جا بازی می کنند.

زورخانه بالتیکادر کالینینگراد روسیه واقع است. این استادیوم در سال ۱۸۹۲ مصنوع شد تا از رشته های مختلفی داخل آن برگزارشود. آنجا تا سال ۲۰۱۸ متعلق به تیم بالتیکا بود.

مونیسیپال خواکین مونیوس گارسیا در دهات سانتا کروس شیلی فراغت دارد و داخل سال ۱۹۲۰ باز کردن شد. تیم سانتا کروس داخل این ورزشگاه بازی می درنگ.

انتهای پیام