دوربین آیفون 12 پرو مکس به سیستم لرزشگیر سنسور شیفت مجهز خواهد بود

نسل بعدی گوشی های اپل که فعلا از آن ها با صیت آیفون ۱۲ یاد می شود، عاری شک جزو گوشی های هوشمند موردانتظار سال جاری میلادی هستند. براساس گزارش های جدید، قدرتمندترین مدل آیفون ۱۲ با نام احتمالی آیفون ۱۲ پرو مکس (Apple iPhone 12 Pro Max) استراحت است بوسیله دوربینی با حسگر بزرگ تر از قبل و سیستم لرزه گیر حسگر شیفت (Sensor-Shift) مجهز شود. در دوربین های فعلی، سیستم لرزش انسداد اپتیکال روی لنز قرار می گیرد؛ ولی درون سیستم حسگر شیفت ازطریق لول خودِ حسگر، لرزش های تصویر پژمان می شود. 

نخستین کود دسامبر سال گذشته تماشاگر گستردن گزارش هایی درباره ی ظن یکروز مندی درفش دار موردانتظار اپل از سیستم لرزش انسداد مبتنی به خشکی امدن حسگر دوربین بودیم. گزارشی که رسانه ی دیجی تایمز درون آن زمان منتشر کرد، شامل جزئیات مربوط به مدل کنجکاو گوشی های مهیا به سیستم تزلزل گیر مذکور نبود. با این حال، به تازگی مینگ چی کو، از تحلیلگران شناخته شده و صاحب نظر اپل، یادداشتی جدید منتشر کرده است که نشان می دهد لرزش انسداد حسگر شیفت قرار است صرفا درون پرعضله ترین مدل از آیفون ۱۲ کاربرد شود. مقاله های مرتبط:انتشار ویدیویی از طرح مفهومی آیفون 12 با لبه های اورنگ و عاری بریدگی صفحه نمایشاپل درون مدل سازی آیفون 12 بوسیله شدت بازنگری خواهد کرد

مینگ چی کو در گزارش جدیدش مدعی شده است آیفون پرچم دار ۶/۷ اینچی ۲۰۲۰ صبر است از مجموعه دوربین قدرتمندی داخل پنل پشتی خود برخوردار باشد. براساس گفته های این تحلیلگر، گوشی اپل از ماژول دوربین جدیدی بخاطر لنز فوق فراخ استفاده خواهد کرد که از آن با نام 7P یاد می شود. مشیت از لنز 7P این است که این لنز هفت المان اپتیکال مختلف دارد. دوربین 7P به کاررفته داخل آیفون ۱۲ پرو مکس به حسگری با حد ی 1/1.9 اینچ مجهز خواهد شد. ناگفته نماند دوربین فوق وسیع داخل آیفون ۱۱ پرو مکس به حسگری 1/3.6 اینچی مجهز شده است. درکنار این ها، دوربین 7P راحتی است همان دوربینی باشد که به سیستم نوسان گیر حسگر شیفت فراهم می شود.

مینگ چی کو در گزارش متاخر خود مجددا تأکید کرده است اهالی کوپرتینو منظور دارند سال جاری میلادی چهار آیفون متاخر معرفی کنند. آیفون اول دوربین دوگانه و نمایشگر ۵/۴ اینچ OLED ، آیفون دوم دوربینی دوگانه درکنار نمایشگر ۶/۱ اینچ OLED، آیفون ثالث دوربین سه گانه درکنار حسگر مدت تصعید (ToF) با نمایشگر ۶/۱ اینچ OLED و آیفون چهارم دوربین سه گانه درکنار حسگر مدت پرواز همراه با نمایشگر ۶/۷ اینچ OLED خواهد داشت. مطرح شدن این ادعاها با یافته های اخیر رسانه ی 9to5Mac مطابقت دارد. این رسانه مدتی پیش با معاینه کد سیستم عامل iOS 14 واقف شده بود اپل عزم دارد تو دو نمونه درفش دار آیفون های امسال از دوربین ToF بهره بگیرد.

رندر باستانی و غیررسمی منتسب به آیفون ۱۲ پرو اپل

عملکرد جهیز حسگر شیفت پیچیدگی های اختصاص خود را دارد. سازندگان شتاب سنج هایی در دوربین قرار می دهند تا ازطریق آن ها، حرکات دوربین تشخیص داده شود. حسگر دوربین با بهره گیری از داده های به دست آمده ازطریق شتاب سنج ها، به رخ مداوم تو بور ای بسیار اندک جابه جا می شود تا هرگونه لرزش را تا حدممکن خنثی کند. حسگر شیفت از سیستمی استفاده می کند که از آن با نام غیرمعمول «تصحیح حرکات تو راستای پنج محور» یاد می شود. این در حالی است که داخل این نوع ارتعاش گیر درواقع لرزش های سه محور گرفته می شود. لرزش انسداد حسگر شیفت رعشه های دوربین را داخل امتداد جهت های بالا، پایین، چپ و ضایع می گیرد و لرزش های ناشی از چرخش دوربین را نیز خنثی می کند.

رادیکال ترین وقوف جدید درباره ی دوربین آیفون ۱۲ پرو مکس، نه سیستم ارتعاش گیر حسگر شیفت، بلکه بهره مندی آن از حسگر بزرگ تر از قبل است. تغییر اندازه ی حسگر بیشترین تأثیر ممکن را روی کیفیت نهایی تصاویر، به ویژه تو محیط های فاقد وضعیت نوری مناسب می گذارد؛ ازاین رو، اهمیت ویژه ای معلوم می کند. هرچه حسگر بزرگ تر باشد، استاندارد نویز کاهش می یابد.

فراموش نکنید تراکم پیکسلی نیز عاملی مهم بوسیله احصائیه می آید. هرچه شمار پیکسل هایی بیشتر باشد که در اندازه ی خاصی از حسگر استراحت داده می شود، مشکلات مربوط به نویز بیشتر از قبل گریبان گیر تصاویر می شوند. این دقیقا همان دلیلی است که اپل با اتکا به آن نخواسته است پا جای پای بسیاری از تولیدکنندگان گوشی های هوشمند اندرویدی بگذارد و به استعمال از دوربین هایی با وضوح چشمگیر روی آورد. بسیاری از گوشی سازان اندرویدی تیتر اخبار مهم را با دوربین های چندده مگاپیکسلی به خود اختصاص داده اند؛ ولی اپل فعلا تصمیم گرفته است در این سطر حرکت نکند و بوسیله عوامل مهم تری داخل مقایسه با صراحت حسگر اهمیت دهد. درواقع اپل مجاهدت کرده است به جای اتکا به وضوح حسگر، کیفیت تصاویر را تاحدممکن افزایش دهد.

همان طورکه می توان اشتیاق داشت، مینگ چی کو در مدخل بازپسین یادداشت جدیدش مدعی شده است فناوری بهبودیافته ی دوربین آیفون ۱۲ پرو مکس راحتی است تو آیفون های سال آینده ی میلادی به لباس فراخ مرطوب مصرف شود. او همچنین می گوید لنز تله فوتوی آیفون های سال آینده همچنین به سیستم لرزش گیر حسگر شیفت مجهز خواهد شد.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره ی این موضوع چیست؟

ارج گوشی و مشخصات فنی و هر اطلاعات موردنیاز دیگر بخاطر خرید ارزان و آگاهانه ی انواع آیفون های اپل را در مدخل محصولات زومیت بیابید. در این بخش، مقایسه ی مشخصات فنی انواع گوشی های موبایل آیفون درکنار گالری تصاویر رسمی دردسترس خواهد بود.مشاهده لیست گوشی های آیفونبیشتر بخوانید:همکاری اپل با بی ام و برای مدل سازی کلید دیجیتال CarKey درون گوشی آیفوناپل احتمالا تولید پد شارژ بی سیم ایرپاور را مجددا آغاز کرده استنتایج بنچمارک آیپد پرو 11 اینچی مدل 2020 با تراشه A12Z منتشر شداپ استور اپل برای ۲۰ کشور دیگر نیز دردسترس صبر می گیرداپل iOS 13.4 و iPadOS 13.4 را منتشر کرد