در مجمع فدراسیون ووشو چه گذشت؟

به گزارش ایسنا، جلسه عمومی فدراسیون ووشو، امروز (یکشنبه) داخل هتل هما تهران و با حضور خانم «مهین فرهادی زاد» دستیار امور بانوان وزارت بازی و جوانان، «کیکاووس سعیدی» سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک، دکتر «مهدی علی نژاد» رئیس فدراسیون ووشو، «محمود مدتین » دبیر، خانم «زهرا ناطقی» نایب رئیس بانوان فدراسیون و همچنین اعضای مجمع برگزار شد.

در این مجمع، گزارش حسابرسی، انبار دار، ناظر و گزارش عملکرد فدراسیون در سال ۹۷ نمایش و تک اجابت قرار گرفت.

همچنین از استان های اصفهان، مازندران و خوزستان به عنوان استان های برتر سال ۹۷ ووشو، تعظیم شد.

رئیس فدراسیون ووشو در این مجمع با بیان اینکه سال ۹۷ قاهر ترین سال کتاب این فدراسیون بود، گفت: در تمامی رده های سنی پیروز دنیا شدیم که در ورزش قلمرو یک اتفاق کمتر نظیر است. قهرمانی درون شیشه دوربین جهانی و قهرمانی در مسابقات رده های سنی دنیا در برزیل از توفیقات ما حیات. همچنین داخل ورزش های آسیایی که رویداد بزرگی است با کسب ۲ طلا و ۴ نقره سپس از کشتی، دومین آویشن موفق کاروان ایران بودیم.

وی دنباله داد: در بخش آموزش دوره های بی شمار آزمون دان، مربیگری و داوری برگزار شد که این بنیادی با شرکت هیأت های استانی بود.

علی نژاد تصریح کرد: انتخابات فدراسیون آسیا همچنین برگزار و برای چهار سال دیگر به عنوان نایب رئیس انتخاب شدم. مهرداد شیرازی نیز وکیل رئیس کمیته متخصص شد و اکنون تو تمامی کمیته های تأثیرگذار فدراسیون آسیا دارای نماینده ای تأثیرگذار هستیم.

وی با اشاره به اینکه فدراسیون ووشو با صعب دوپینگ با جدیت برخورد می کند، تشریح داد: تو سال ۹۷ تعداد ۵۹ تست از اردونشینان تیم های ملی پژمان شد که همگی منفی بود. نیز مسابقات سبکی، کشوری و لیگ های رده های سنی همچنین با ترتیب مناسب و سطح فنی خوب برگزار شد.

مهتر فدراسیون ووشو افزود: اکنون در سال ۹۸ هستیم و تلاش و اقدامات ما برای ادامه یافتن توفیق هاست. ضمن قدردانی از حمایت های وزارت بازی و کمیته ملی المپیک، مطالبه ما از ارگان های اصلی بازی کشور این است تا نگاه تأثیرگذاری در شرایط فعلی ارزشی سرزمین به فدراسیون ووشو داشته باشند. می دانم وزارت و کمیته ارزیابی مثبتی از ما دارند، اما رشته های موفق می بایست با نگاه ویژه تری دیده شوند.

وی ادامه داد: چنانچه نگاه ها ویژه تر نشود، تداوم توفیق ها دشوار می شود، چراکه هزینه ها چند برابر شده است. تعامل حال حاضر ما با وزارت و کمیته در بهترین سطح خویشتن است و شخص وزیر و رئیس کمیته ملی المپیک، عنایت اختصاص ای بوسیله ووشو دارند.

علی نژاد با قدردانی از رئیس کمیته ملی المپیک، امتداد داد: برای اولین بار است که ۵۰ درصد بودجه فدراسیون های ورزشی درون اوایل سال پرداخت شد.
وی در تک برگزاری اردوهای آویشن های ملی داخل استان های مختلف گفت: علاوه کنار تهران اردوهای تیم های ملی را در اصفهان، هرمزگان، قم، چهارمحال و بختیاری و سمنان برپا کرده ایم که باید از ادارات کل و هیأت های استانی آنان تشکر کنم.

رئیس فدراسیون ووشو در امتداد به خانم فرهادی زاد به وابستگی برگزینی به عنوان کمک امور بانوان وزارت بازی تهنیت گفت و ادامه عدالت: همچنین باید از طبیب داورزنی و اسبقیان که داخل معاون قهرمانی وزارتخانه، ابد همراه فدراسیون ووشو بوده اند همچنین قدردانی کنم.

**فرهادی زاد: ووشو رله اختصاص ای بین جوانان دارد
معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به صعود چشمگیر ووشوی ایران در سال های اخیر، گفت: همت و سعی اهالی این رشته موجب شد تا ووشو اینک در بین مردم و به خصوص جوانان دارای ایستگاه ویژه ای باشد.خوشحالم که این لفافه توانسته جامعه بالغ را بوسیله لفظ اشتی سوق دهد.
وی افزود: فداکار لفافه های بازی در ایران سرآمد هستند و ووشو همچنین از رأس که مدیریت محسوب می شود تا ورزشکاران از محاسبه فرهنگی و اخلاقی یک سرمشق است و اصول را تعظیم می کنند.قطعاً جلال مدیریت مناسب جهت رشد ووشوی ایران درون سال های اخیر شده است.
فرهادی زاد، دنباله داد: خوشبختانه ووشو از بخش بانوان نیز سرآمد و موفق است.

**سعیدی: ووشو از امیدهای اصلی ورزش ایران است
سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک با بیان اینکه ووشو از پرمدال ترین لفافه های ورزشی کشور است، گفت: همواره روی موفقیت های این لفافه در بازی های آسیایی، شمار ویژه ای می شود و ووشو از امیدهای پا بر جا ورزش ایران است.
وی گفت: امیدوارم با تلاش مسئولان جهانی این رشته، شرایط برای المپیکی شدن ووشو مجهز شود. درون صورت رخساره دادن این مهم، ووشو قطعاً در المپیک نیز از بهترین های ورزش ایران خواهد وجود.

سعدی با اشعار توانایی های مهتر فدراسیون ووشو، دنباله داد: علی نژاد داخل محفل بین الملل کمیته ملی المپیک نیز خدمات اختصاص ای برای ورزش ایران داشته است.
وی گفت: انسجام خوب حاکم بر مجمع این فدراسیون نشان از نبوغ مدیریتی ووشو دارد.
سعیدی در مورد شرایط بودجه ای فدراسیون ها گفت: رئیس کمیته ملی المپیک در تلاش است تا در اختتام ۶ ماه نخست سال، پرداختی فدراسیون ها را به ۹۰ درصد برساند.می دانیم ووشو لفافه ای پرتلاش و مظفر است، اما باید تسهیم کمیته را بالاتر ببریم تا بتوانیم به فدراسیون موفقی چون ووشو نیز نگاه خاص تری داشته باشیم. با این حال باید بگویم که کمیته ملی المپیک هموار به این لفافه موفق نگاه متفاوتی دارد و روی موفقیت های آن حساب باز می کند.

انتهای پیام